
TWÓRCY
Scenariusz:
Magda Hueckel,
Tomasz Śliwiński
Reżyseria, zdjęcia, montaż:
Tomasz Śliwiński
Koncepcja wizualna, scenografia, kostiumy,
animacja poklatkowa,
kolor korekcja (odc.4-9):
Magda Hueckel
Muzyka:
Stefan Wesołowski
Artystka wizualna, scenografka, fotografka teatralna, podróżniczka. Jej prace wystawiane były na kilkudziesięciu wystawach w kraju i na świecie (m.in. w Tate Britain w Londynie). Autorka albumów fotograficznych „Anima. Obrazy z Afryki 2005–2013” oraz HUECKEL/TEATR” (nominacje do nagrody Fotograficzna Publikacja Roku 2014 i 2016). Współpracuje z Tomaszem Śliwińskim przy realizacji filmów jako autorka scenariuszy i art director. Ich dokumentalny film “Nasza klątwa” otrzymał nominację do Oskara oraz kilkadziesiąt nagród na międzynarodowych festiwalach. Stale współpracuje z kilkunastoma teatrami w Polsce. Stworzyła dokumentację kilkuset spektakli teatralnych. Absolwentka Wydziału Malarstwa i Grafiki gdańskiej ASP. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Sopot, laureatka nagrody Sopocka Muza dla Młodych Twórców, W latach 2002–2004 tworzyła z Agatą Serafin duet fotograficzny hueckelserafin. Prezeska i założycielka Polskiej Fundacji CCHS Zdejmij Klątwę. Więcej informacji: www.hueckel.com.pl
Reżyser i scenarzysta. Jego krótkometrażowy film dokumentalny „Nasza klątwa”(2013) zdobył liczne nagrody na festiwalach filmowych na całym świecie oraz był nominowany do Oscara w 2015 roku. Absolwent reżyserii filmowej w Warszawskiej Szkole Filmowej. Ukończył Program Fabularny Studio Prób w Szkole Wajdy. Laureat Programu Stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska” (2015) oraz Stypendium m. st. Warszawa (2019). Wiceprezes Polskiej Fundacji CCHS „Zdejmij Klątwę”.
Stefan Wesołowski
Pochodzący z Gdańska kompozytor i skrzypek, absolwent francuskiej Academie Musicale de Villecroze, związany z brytyjskim publisherem Mute Song (Nick Cave, Ben Frost, Max Richter i wielu innych), amerykańskim wydawnictwem Important Records (Pauline Oliveros, Coil, Josef van Wissem) i francuskim Ici D'ailleurs (Chapelier Fou, Yann Tiersen). Jest autorem trzech znakomicie przyjętych albumów solowych oraz nagranego z Piotrem Kalińskim „Nanook of the North” (2018). Jego album „Rite of the End” został wybrany najlepszą płytą 2017 roku w plebiscycie „Gazety Wyborczej” oraz międzynarodowego portalu Beehy.pe. „Gdyby Wesołowski żył w XIX wieku, dziś byłby na kartach podręczników historii muzyki” – pisał o nim wówczas Jacek Hawryluk z radiowej Dwójki. Album przyniósł kompozytorowi również nominację do Paszportu „Polityki”. Istotną gałąź twórczości Wesołowskiego stanowi komponowanie muzyki filmowej. Jest autorem muzyki do „Listen to me Marlon” w reż. Stevana Rileya – wyprodukowanego przez Universal dokumentu o Marlonie Brando, nominowanego do nagród BAFTA – a także do produkcji HBO „Love Express. The Disappearance of Walerian Borowczyk” w reż. Kuby Mikurdy i do historycznej produkcji „Piłsudski” w reż. Michała Rosy. Obecnie pracuje nad muzyką do flmu o Andrzeju Żuławskim i jego „Na Srebrnym Globie” oraz do Irlandzkiego flmu „Wolf” w reż. Nathalie Biancheri z Lily-Rose Deep i George MacKayem w rolach głównych. Wkrótce rozpoczyna pracę nad muzyką do nowego flmu Jagody Szelc pt. „Delikatny Balans Terroru”.
www.stefanwesolowski.com
Natalia Bucior
Animacja lalkowa:
Tomasz Maśląkowski
w roli Maleny:
Lena Frankiewicz
Kolor korekcja (odc.1-3): Mateusz Zieliński
Tłumaczenie: Kuba Mokrosiński
Produkcja: Lale.teatr
Koprodukcja: Hueckel Studio
Absolwent PWST we Wrocławiu. Stypendysta MKiDN 1998-1999r. W latach 1999-2002 aktor w TLiA w Opolu, od 2002r. WTL we Wrocławiu. Od 2003r. doktor sztuk w Akademi Sztuk Teatralnych we Wrocławiu, na stanowisku adiunkta. Założyciel, reżyser i aktor LALE.Teatr. Współtwórca wielokrotnie nagradzanych w Polsce i za granicą spektakli: Podłogowo, Ściana.Banana, Kręcipupa, Prosta historia. Nominacje do: nagrody wARTo 2013 r. i Wrocławskiej Nagrody Teatralnej 2013 i 2015 r. Koordynacja i udział z ramienia Fundacji LALE.Teatr w programach MKiDN: Lato w Teatrze(2014), Teatr Polska (2016 i 2017).
Aktorka, reżyserka, absolwentka PWST Kraków (2002). Wieloletnia aktorka Wrocławskiego Teatru Współczesnego, Teatru Studio w Warszawie oraz licznych produkcji telewizyjnych i filmowych. Jej spektakl "60/09" został uznany przez miesięcznik TEATR za jeden z najciekawszych debiutów. Nagrodzona za reżyserię w ramach festiwali m-teatr w Koszalinie (2010) i Festiwalu Klasyka Żywa (2015). Reżyserowała m.in. w: Teatrze Jaracza w Łodzi, Teatrze Polskim w Warszawie, Teatrze Nowym w Łodzi, Wrocławskim Teatrze Lalek, Teatrze im. W.Horzycy w Toruniu. Ostatnio w Teatrze Narodowym "Jak być kochaną" i w Teatrze Telewizji "Inkarno".
Pasjonatka jazzu, Polskiej Szkoły Filmowej i wypraw w nieznane.