Spektakle

Teatr Polska 2016 projekt

Spektakl KRĘCIPUPA w reż. Tomasz Maśląkowskiego wyrusza w objazd w ramach programu TEATR POLSKA. KRĘCIPUPĘ obejrzą widzowie w sześciu województwach, w trzynastu miejscowościach, w których nie ma teatrów repertuarowych. Pokazom przedstawienia towarzyszą działania animacyjno-teatralne dla dzieci oraz warsztat, adresowany do osób dorosłych. Udział w projekcie to dla wielu osób - młodszych i starszych - często pierwszy kontakt z profesjonalnym teatrem, ale rówież pretekst do spotkaia rodziców i dzieci we wspólnym teatralnym doświadczeniu, które może się wydarzyć w każdym miejscu i o każdej porze.

Prosta historia

Na początku był Raj: Dom. Ogród. Tata, mama, dziecko.  Świeciło słońce. Szczekał pies. Wszystko działało. Później pojawiła się chmura. Czarna chmura. Gdzieś daleko, nikt tego nie zauważył. Mijał czas. Chmur przybywało i nagle rozpętała się burza. Trzęsienie ziemi. Nastąpiła Zmiana. Wreszcie wszystko zniknęło. Nastało Nic. Pustka. Jak sobie z tym poradzić? Czy na niebie jeszcze kiedyś pojawi się słońce? A na twarzy dziecka – uśmiech?

PROSTA HISTORIA to opowieść, jakich wiele. Trochę smutna, a trochę wesoła. O emocjach, które przychodzą i odchodzą. I o tym, co pozostaje.

Pozbawiony słów spektakl czerpie ze środków teatru formy. Dwóch aktorów, kameralna przestrzeń, lalki i dekoracje à la planchette, muzyka – wszystko to składa się na teatralne laboratorium, w którym dziecko dostaje szanse na oswojenie własnych emocji.

 

PREMIERA - 18/09/2016
wiek 4+

Koprodukcja Fundacji LALE.Teatr i Wrocławskiego Teatru Lalek
Spektakl zrealizowany ze środków finansowych Miasta Wrocław

SCENARIUSZ Antek Maśląkowski, Tomasz Maśląkowski
REZYSERIA Tomasz Maśląkowski, Radosław Kasiukiewicz
SCENOGRAFIA Mateusz Stępniak
MUZYKA Grzegorz Mazon
OBSADA Radosław Kasiukiewicz, Tomasz Maśląkowski

 

Kręcipupa

Uspokój się. Usiądź choć na chwilę. Przestań się KRĘCIĆ.
Nie mogę. Nie chcę!

Muzyczno-ruchowy spektakl dla najnajmłodszych i ich rodziców. Opowieść o niepowstrzymanej potrzebie ruchu i niemożności powstrzymania się od KRĘCENIA.

KRĘCIPUPA przenosi widza w świat abstrakcji plastycznej, wykorzystując w tym celu przedmioty codziennego użytku.

Domowa przestrzeń, w której rozgrywa się akcja przedstawienia, nabiera nowych znaczeń, otwierając widza na nieoczekiwane skojarzenia i rozbudzając jego wyobraźnię.

Koprodukcja Fundacji LALE.Teatr i Wrocławskiego Teatru Lalek
Spektakl zrealizowany ze środków finansowych Miasta Wrocław


REŻYSERIA

SCENARIUSZ
SCENOGRAFIA

Tomasz Maśląkowski

 

MUZYKA

Grzegorz Mazoń

 

CHOREOGRAFIA
Maćko Prusak

 

OBSADA
Tomasz Maśląkowski
Grzegorz Mazoń

PREMIERA
17 październik 2015

 

wiek od 1 do 5 lat
czas trwania 30 minut +15 minut zabawy

RECENZJE

More Articles...
English (United Kingdom)Polish (Poland)
FB_link